Kariyer Fırsatları

Atak Teknololi Merkezi | Alan Adı Tescili | Web Tasarımı | Hosting
Sepetim Sepetim
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.

   Domainlerimde Ara
Domain Adı
 
Domain Uzantısı
Bitiş Tarihi
 
   
 

Domain Pazarı


Atak Teknoloji Domain Pazarı sayesinde Alan Adınızı satılığa çıkarıp satabilirsiniz. Satışta olan domainler için tıklayınız.

 

 

 
SIK SORULAN SORULAR
Soru Sormak İçin Tıklayınız Sorduğum Sorular
.aero domaini anlık tescil edebilirmiyim?
Türkçe karakterli alan adı alabilir miyim?
Nasıl Alan Adı Tescili yaparım?
Alan Adı kaydı ile ilgili bilgilerimde nasıl değişiklik yaparım?
.tr uzantılı alan adlarını online tescil edebilir miyim?
Domainler Sorgulatıldığında Registrar Status durumlarının anlamları
Alan Adı uzantılarının açıklamaları .com, .net, .org, .biz , .info ve .tr ne demektir?
.tr alan adları için duraklatma süresi ne zaman sona ermektedir?
Alan Adı tescil ve transfer işlemleriyle ilgili sistem nasıl işler ve ne kadar sürer?
Mevcut web sitem için birden fazla Alan Adı alabilir miyim?
Alan adımı benim/firmamın üstüne mi tescil ediyorsunuz ?
.com .net .org alan adı tescillerini online yapabilir miyim?
Yurt dışında faaliyet gösteren bir kuruluş ".tr" uzantılı bir alan adı satın alabilir mi?
Hangi alan adını kimler alabilir?
"alanadı.tr" biçiminde bir alan adı alamaz miyim?
Türkçe karakterli alan adları ücretleri hakkında bilgi istiyorum.
Alan Adı seçerken dikkat etmem gereken hukuki konular nelerdir?


.aero domaini anlık tescil edebilirmiyim?

.aero domaini anlık tescil ettirebilmeniz için gerekli belgelerin Atak Teknolojiye önceden ulaştırılmış olması gerekmektedir.Türkçe karakterli alan adı alabilir miyim?

DNS Çalışma Grubu'nun 19 Ekim 2006 tarihinde aldığı karar uyarınca, gerçek veya tüzel kişiler, Türkçe karakterler (ğ, ı, ü, ş, ö, ç) içeren alan adları kayıt ettirebilirler. Söz konusu uygulama 04 Aralık 2006 tarihinden itibaren başlamıştır.

Etiketler: türkçe domain nasıl alınır,domain sorgulama,.com.tr domain almak,domain nedir,domain sorgulama,bedava domain,ücretsiz domain,ucuz domain,domain tescil,domain satın al,domain register,web sitesi sorgulama, domain sorgula,türkçe karakterli domain,bedava türkçe domain,türkçe domain seo,türkçe domain almak,türkçe domain sorgulama,türkçe domain ücretsiz,domain sorgulamaNasıl Alan Adı Tescili yaparım?

.com .net .org uzantılı alan adı tescili yapmak için www.atakteknoloji.com kanalında Alan Adı Tescil bölümünde önce "Yeni Kayıt" başlığını seçmeli, kayıt etmek istediğiniz alan adını yazmalı ve "ok" butonuna tıklamalısınız. Bir sonraki sayfada istediğiniz alan adının kayıt edilip edilemeyeceğini göreceksiniz. Eğer kayıt edilebiliyorsa, gelen sayfada kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde üye kayıdı sırasında girdiğiniz bilgiler ya da daha önce tescil yaptıysanız son tescil işlemindeki bilgiler ekranda görünecektir. İstediğiniz alanları değiştirin ve ödeme seçeneğini belirleyip "Devam" butonuna basınız. Kredi kartı ile online ödemeyi seçtiyseniz ödemenizi yaptığınız anda tescil işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Ödemenizi banka havalesi veya mail order ile yapmayı seçtiyseniz, ödemeniz ulaştıktan sonra kayıt işlemi yapılmaktadır..tr uzantılı işlemlerde yukarıdaki işlemlerin aynısı yapılacaktır. .tr uzantılı alan adları sadece online tescil edilememektedir. Ayrıca .tr uzantılı alan adları için bazı evraklar gereklidir. Bu evraklar kayıt sırasında size iletilmektedir. Kayıt işleminin gerçekleşmesi sizin evrakları bize iletmeniz ile başlayacaktırAlan Adı kaydı ile ilgili bilgilerimde nasıl değişiklik yaparım?

.com .net .org uzantılı alan adı bilgilerinizdeki tüm işlemleri online yapabilirsiniz. Bunun için ATAKTEKNOLOJi.COM sayfasına bağlanınız. Gelecek olan sayfada kayıt ettiğiniz tüm alan adlarını görebilirsiniz. Değişiklik yapacağınız alan adının karşısında "Değiştir" adlı butona basınız. Alan adı bilgilerinizin son halini ekranda göreceksiniz. İstediğiniz bölümleri değiştirip "Değiştir" adlı butona basınız. Bilgileriniz online olarak güncellenecektir..tr uzantılı alan adlarında değişiklik prosedürü farklıdır.  Değişiklik yapacağınız alan adının karşısında "Değiştir" adlı butona basınız. Alan adı bilgilerinizin son halini ekranda göreceksiniz. İstediğiniz bölümleri değiştirip "Değiştir" adlı butona basınız. ODTÜ, .tr uzantılı alan adlarında online işlem yapamadığı için bu bilgiler bizim veritabanımıza işlenecek ve sizden bu değişikliği yapmak istediğinize dair faks isteyeceğiz. Bu faks bize ulaştıktan sonra ODTÜ'ye değişiklik bilgilerini ve faksı ileteceğiz. Değişiklik yapıldıktan sonra son halini aktif yaparak bilgilerinizi güncellemiş olacağız.

Etiketler: .tr domain nasıl alınır,domain sorgulama,.com.tr domain almak,domain nedir,domain sorgulama,bedava domain,ücretsiz domain,ucuz domain,domain tescil,domain satın al,domain register,web sitesi sorgulama, domain sorgula.tr uzantılı alan adlarını online tescil edebilir miyim?

.tr uzantılı işlemleri sitemizden online yapabilirsiniz fakat kayıt işlemi ODTÜ'nün izlediği kurallardan dolayı online gerçekleşmemektedir. Sitemiz üzerinde sizin ile atakteknoloji.com arasında gerçekleşecek tüm işlemler online olacak, fakat bilgilerinizin ODTÜ'ye iletilmesinden sonra işlemler offline olarak yürümektedir.

Etiketler: .tr domain nasıl alınır,domain sorgulama,.com.tr domain almak,domain nedir,domain sorgulama,bedava domain,ücretsiz domain,ucuz domain,domain tescil,domain satın al,domain register,web sitesi sorgulama, domain sorgulaDomainler Sorgulatıldığında Registrar Status durumlarının anlamları

    Bir Domain Sorguladığımızda Register Status Durumlarının anlamları aşağıda belirtilmiştir.
   Status  :
   Domain'in o an ki durumunu belli etmek için kullanılır.
 
  Status : Active   :
   Domain kayıt kapıldıktan sonraki durumudur. Domain'in aktif oldugunu gösterir.
 
  Status : Registrar-Lock   :
   Domainin Kilitli olduğunu gösterir. Domain üzerinde hiç bir değişiklik yapılamaz. Transfer talepleri registrant mailine gitmez.
 
  Status : Registry-Lock   :
  Domain'i Register eden yazman tarafından Yapılacak değişikliklerin engellenmesi durumudur.
 
  Status: Registrar-Hold   :  
  Domain son kullanma tarihi dolduğunda ki durumudur.Ödemesi yapılmamış domainler bu sürece girer. Bu süreç 3 gündür. Bu süreç
   süresince tüm hizmetler durur. 3 gün içerisinde Domain'in yenilenmesi gerekmektedir.
 
  Status : Registry-Hold   :
  Kayıt eden yazman firma tarafından duraklatılmıştır.
 
  Status: Redemptionperiod   :
  Domain yazman firma tarafından kilitlenmiş,  kullanılamaz durumdadır. Bu dönem zarfında domain  transfer edilemez veya benzer
   işlemler yapılamaz Bu süre 30-72 gündür. Bu süre dahilinde tüm hizmetler durur. Bu sürede domain yenilenmek istenirse yazman  firmaya  ödeme cezalı olarak yapılır. Yazman firma domaini yenilemek ve kullanıma yeniden açmak için 100 - 140 USD arasında cezalı ödeme  isteyebilir. Bu ödeme yapıldıktan sonra 24 - 72 saat içerisinde domain yeniden hizmete girer.
   ( Firmamız, Redemptionperiod süresi içinde domain yenilemek ve yeniden kullanılabilir hale getirmek için 25 USD hizmet bedeli alır. )
 
  Status: PendingDelete   :
   Domain RedemptionPeriod sürecinden çıkmış 10 günlük tamamen silinme sürecine girmiştir. Bu süre  içerisinde domain silinecek
    ve yeniden tescile açık hale gelecektir. Bu Süreç sonunda kim önce tescil için talepte  bulunursa domaini o alacaktır.
 
  Backorder nedir   :
   PendingDelete sürecindeki Domain'lerin Alınabilmesi için yapılan bir yarıştır. BackOrder Firmalarına domain'in register edilmesi için    kayıt yaptırılır. BackOrder firmaları  kaydı yapılan yapılan domaini daha önce satın almak için sürekli deneme yaparlar. Backorder    firmalari bu hizmet için 60 - 140 USD arasinda  talepte bulunurlar. BackOrder firmalarına yapılan bu kayıtlar Domainin alınma garantisini  vermez çünkü bir başka BackOrder firması daha çok deneme yapıp Domaini Register Edebilir.
 

Etiketler: .tr domain nasıl alınır,domain sorgulama,.com.tr domain almak,domain nedir,domain sorgulama,bedava domain,ücretsiz domain,ucuz domain,domain tescil,domain satın al,domain register,web sitesi sorgulama, domain sorgulaAlan Adı uzantılarının açıklamaları .com, .net, .org, .biz , .info ve .tr ne demektir?

Firmanıza uygun Alan Adını birçok uzantı alternatifi ile tescil edebilirsiniz. Bu uzantılar işinizin veya verdiğiniz hizmetin cinsini veya coğrafik bölgesini göstermektedir. İşte seçebileceğiniz birkaç uzantı alternatifi:

.com: İngilizce'de "commercial" kelimesinin kısaltması olan .com uzantısı, “ticari” anlamına gelmekte olup dünya çapında herhangi bir kısıtlamaya tabii olmadan kullanılmaktadır. Birçok firma .com uzantısını, internette çok yaygın tanınmış olması sebebiyle tercih etmektedir. Öte yandan, firmalar internete taşındıkça, boşta kalan .com uzantılı alan adlarının sayısı da azalmaktadır. 

. com uzantılı alan adı almak için tıklayınız

.net: İngilizce'de "network" kelimesinin kısaltması olan .net uzantısı, “ağ, şebeke” anlamına gelmekte olup, dünya çapında herhangi bir kısıtlamaya tabii olmadan kullanılmaktadır. Bu Alan Adı uzantısı, Internet altyapısı sağlayan firmalarının yanısıra, bazı firmaların intranet siteleri için de tercih edilmektedir.

.net uzantılı alan adı almak için tıklayınız

.org: İngilizce'de “organization” kelimesinin kısaltması olan .org uzantısı "örgüt, organizasyon" anlamına gelmekte olup dünya çapında herhangi bir kısıtlamaya tabii olmadan kullanılmaktadır. Kar amacı gütmeyen siteler tarafından kullanılmaktadır.

.org uzantılı alan adı almak için tıklayınız

.biz: İngilizce'de “business” kelimesinin kısaltması olan .biz uzantısı, “iş” anlamına gelmekte olup sadece iş odaklı sitelerin kullanımı ile kısıtlanmıştır.

.biz uzantılı alan adı almak için tıklayınız

.info: İngilizce'de “information” kelimesinin kısaltması olan .biz uzantısı, “bilgi” anlamına gelmekte olup dünya çapında herhangi bir kısıtlamaya tabii olmadan kullanılmaktadır. Daha çok bilgi ve fikir içerikli siteler için tercih edilmekte olan bu Alan Adı uzantısının popülaritesi gittikçe artmaktadır.

.info uzantılı alan adı almak için tıklayınız

.tr: Bu Alan Adı uzantısı coğrafi olarak Türkiye'ye ait bir web sitesi olduğunu göstermektedir.

Türkiye için Alan Adı, tahsis işlemlerini yürüten ODTÜ'den satın alınır. Bu isimleri alabilmek için bazı sınırlar mevcuttur; com.tr için şirket olmanız, net.tr için ISS olmanız gerekmektedir. com.tr uzantılı bir Alan Adı satın alabilmek için, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Ticari Sicil Tescil Belgesi veya Patent Enstitüsü tarafından verilen Marka Tescil Belgesi istenmektedir. Uzantısı, nom.tr olan Alan Adları isim sahiplerine ve gen.tr olan Alan Adları da yine ilk müracaat edene satılırlar.

Etiketler: .tr domain nasıl alınır,domain sorgulama,.com.tr domain almak,domain nedir,domain sorgulama,bedava domain,ücretsiz domain,ucuz domain,domain tescil,domain satın al,domain register,web sitesi sorgulama, domain sorgula.tr alan adları için duraklatma süresi ne zaman sona ermektedir?

Ödeme zamanı geçen alan adları 3 aylık duraklatma sürecine girmektedir. Alan adı, bu süre içerisinde ilgili ödeme yapıldığı takdirde alan adı sahibine kayıtlı kalmakta, aksi takdirde bu süre sonunda silinerek yeni başvurulara açılmaktadır.

Etiketler: .tr domain nasıl alınır,domain sorgulama,.com.tr domain almak,domain nedir,domain sorgulama,bedava domain,ücretsiz domain,ucuz domain,domain tescil,domain satın al,domain register,web sitesi sorgulama, domain sorgulaAlan Adı tescil ve transfer işlemleriyle ilgili sistem nasıl işler ve ne kadar sürer?

Alan Adlarını belirleyen kurumlar her ülke için farklıdır. Ancak, en çok kullanılan alan adları olan .com, .net, .org gibi sonunda herhangi bir ülke tanımı olmayanlar "önce gelen alır" prensibi ile satılırlar.

Alan Adı kaydı tüm dünya üstünde “Registrer “olarak adlandırılan kayıt firmaları aracılığı ile yapılır. Tüm dünyadaki alan adları Internet'in merkezi kabul edilen ICANN firmasının veritabanında tutulur.

Alan Adı kaydının, uluslararası sunucular tarafından devreye sokulması 5 dakka-24 saat sürmektedir. Sitemiz üzerinde 300 +  aşkın alan adı uzantısı tescil edilmekte olduğu için herbir alan adında farklı zaman periyotları ortaya çıkabilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi için +90 262 325 92 22- 270 00 15 hat 14'ten bilgi alabilirsiniz. Transfer işlemi 72 saat içerisinde tamamlanmaktadır.Mevcut web sitem için birden fazla Alan Adı alabilir miyim?

Evet, bir web sitesi için birden fazla Alan Adı alıp hepsini aynı adrese yönlendirebilirsiniz.

Alan Adı almak için tıklayınız.Alan adımı benim/firmamın üstüne mi tescil ediyorsunuz ?

Evet, alan adı tesciliniz alan adı tescil formunda verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizin adınıza online olarak yapılır..com .net .org alan adı tescillerini online yapabilir miyim?

Atak Teknoloji'nin en büyük özelliği, istediğiniz alan adını 365 gün 24 saat online kayıt edebilmenizdir. Sadece 2 adımda ve oldukça basit bir formu doldurarak tescilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Atak Teknoloji üzerinden 80 alan adını anında olmak üzere toplam 280 alan adını sorgulayıp tescil edebilirsiniz. Atak teknoloji bu özelliği ile Dünyadaki 5 şirketten birisidir.Yurt dışında faaliyet gösteren bir kuruluş ".tr" uzantılı bir alan adı satın alabilir mi?

Evet, alabilir. Yurtdışında faaliyet göstermek ".tr" uzantılı bir alan adı almaya engel değildir.Hangi alan adını kimler alabilir?

".tr" üst düzey alan adının altında yer alan ikinci düzey alan adlarının kimlere tahsis edilebileceği kurallarla belirlenmiştir. Buna göre:

• ".com.tr",".biz.tr" ve ".info.tr" yalnızca ticari faaliyet gösteren kişi ve kuruluşlar tarafından-tescilleri doğrultusunda-alınabilen alt alan adlarıdır. Ayrıca, adsoyad.com.tr, adsoyad.biz.tr, adsoyad.info.tr alan adları nüfus cüzdanı ve TC Kimlik No ile tahsis edilmektedir.

• ".net.tr" internete ilişkin erişim hizmeti, internet üzerinden portal, tarama, e-posta gibi katma değerli, geniş ölçekli hizmetler ve uygulama servis sağlayıcılığı hizmetleri veren kurum ve oluşumlar tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".org.tr" vakıf, dernek, kar amacı bulunmayan oluşumlar ve benzeri sivil toplum örgüt ve kuruluşları tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".web.tr" ve ".gen.tr" kişisel ve kurumsal başvurunun (genel) yapılabildiği ve "ilk gelen alır" ve "alan adı - kişi/kuruluş adı ilişkisi aranmaz" ilkeleri ile ad tahsisi yapılan alt alan adlarıdır.

• ".av.tr" serbest avukatlar, hukuk büroları ve avukatlık ortaklıkları için alınabilen alt alan adıdır.

• ".bbs.tr" BBS(Bulletin Board System) hizmeti veren kuru

• ".name.tr" T.C. vatandaşları ile Türkiye'de yaşayan yabancı uyruklu kişiler tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".tel.tr" Türkiye'de yaşayan kişiler ile faaliyet gösteren kuruluşların, Türkiye'de kullandıkları her türlü telefon numarası ile bağlantılı olarak tahsis edilen alt alan adıdır.

• ".gov.tr" T.C. kamu kurum ve kuruluşları tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".bel.tr" il, ilçe ve belde belediye teşkilatları tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".pol.tr" emniyet teşkilatı tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".mil.tr" T.C. askeri kurum ve kuruluşları tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".k12.tr" T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylanmış ilkögretim, lise ve dengi okullar tarafından alınabilen alt alan adıdır.

• ".edu.tr" T.C. Yüksek Öğretim Kurumu'nca onaylanmış yüksek öğretim kurumları tarafından alınabilen alt alan adıdır."alanadı.tr" biçiminde bir alan adı alamaz miyim?

Türkiye, 1990 yılında TÜVAKA (Türkiye Üniversiteler ve Araştırma Kurumları Ağı) tarafından alınan karar doğrultusunda "ikinci düzey alt alan adı modeli"ni benimsemiştir. Dolayısıyla, "alanadı.tr" biçiminde alan adı kaydı yapılmamaktadır.Türkçe karakterli alan adları ücretleri hakkında bilgi istiyorum.

Türkçe karakterli alan adları için, almak istediğiniz uzantıya bağlı olarak belirlenmiş olan “.tr” Alan Adı Ücretleri geçerlidir.Alan Adı seçerken dikkat etmem gereken hukuki konular nelerdir?

Alan Adının, tescilli bir marka ile, tescilli olmayan ama tanınmış bir marka ile, bir şirketin ticari ünvanı ile, .tr dışındaki bir Alan Adı ile aynı veya ayırt edilemeyecek derecede aynı olması durumuyla karşılaşılabilinir. Bu durumda; Alan Adı için başvuru yapanların bazı belgelere sahip olup olmadıklarına ve söz konusu Alan Adı ile diğer bir marka veya ticaret ünvanında bulunan ibareler arasında aynılık veya önemli ölçüde benzerlik olup olmadığına bakılır. Bu da haksız rekabeti önlemektedir. Alan Adına ilişkin bu taleplerde, sunulan belgelerdeki marka ve ticari ünvan gibi "ayırdedici" unsurlar dikkate alınmaktadır. Bu şartı karşılamayan başvurular ise reddedilmektedir. Bu kriterleri taşıyan birden fazla başvuru arasında ise kura çekilerek Alan Adı tahsisi yapılmaktadır.

Eğer verilen Alan Adı bir başkasının isim veya markasına tecavüz teşkil ediyorsa; hukuki yollara müracaat edilecek, yapılan uyarıya rağmen Alan Adını kullanmaya devam eden kişiye karşı isim ve marka tecavüzüne veya haksız rekabete (TTK 56-65. md) dair hükümlere binaen ihtiyati tedbir kararı aldırmak gerekecektir. "Domain-grabbing" yani " Alan Adı Korsanlığı" halinde ise ağır para ve hapis cezaları söz konusu olabilecektir.

Alan Adınız ile ilgili haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, www.icann.org web sitesindeki "Domain Name Despute Resolution" linkini ziyaret edebilirsiniz. ICANN tüm dünyada Alan Adları ile ilgili çalışmaları yürüten, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.Diğer Hizmetler:
Alan adı kaydı | Web Tasarım | Web Çeviri | Atak Mail |

Other Services:
Domain Registration | Web Design | Web Translation | Atak Mail |

Atak Teknoloji Türkiye nin bir çok iline web tasarım hizmeti vermektedir. Hizmet verdiğimiz illeri görmek için tıklayınız.

 

 

  Atak Teknoloji   Domain Kaydı   Web Hosting   Web Tasarım   Bilgilendirme
 
Hakkımızda
Firma Bilgileri
Sunucu Bilgileri
Basında Biz
Kalite Politikamız
İnsan Kaynakları
Adress & Map
Kalite Politikamız
Kullanım Sözleşmesi
Gizlilik Politikası
 
Domain Kaydı
Domain Yenile
Domain Sorgulama
Domain Transfer
IDN Çevirici
Domain Whois
Domain Fiyatları
Domain Sözleşmesi
Domain Destek
Domain Silme Ve Geri Alım Süreci
 
Web Hosting Tüm Paketler
E- Mail Hosting
Kurumsal Eposta
Reseller Hosting
Hosting Sözleşmesi
Bizi Takip Edin >>>
Outlook Ayarları
Sık Sorulan Sorular
 
Kurumsal Web tasarım
Kişisel Web Tasarım
Kartvizit Web Tasarım
Web Tasarım Teklif Formu
E-Ticaret Sitesi
Search Engine Optimization
Optimizasyon Sayfaları
Web Tasarım Referanslarımız
Kocaeli Web Tasarımı
Gebze Web Tasarımı
Bursa Web Tasarımı
İstanbul Web Tasarımı
 
Domain Sahiplerinin Hakları
Domain Yenileme ve Silinme Prosedürleri
Organizasyon Yapısı
İade Politikası
Domain İhtilafları
Domain Transfer Politikası
Whois Verileri Hatırlatma Politikası
Domain Yenileme Bildirimi
Domain Kurtarma Süreci
Registrant Bilgilendirme
Şikayetler ve Uyuşmazlık Çözüm Süreci  
Registrarlar Arası Domain Transferi  
   
 


Her Hakkı Saklıdır © 2003 - 2016 Atak Domain Hosting İnt. ve Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti.
Abuse Contact E-Mail: abuse@atakteknoloji.com Abuse Contact Phone: +90 532 713 55 05- Abuse Issue Handling Process